• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • ПРАВИЛА ПРИЙОМУ ДО ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Які медогляди потрібні для вступу в 1 клас – роз’яснення Нацслужби здоров’я

Національна служба здоров’я України дала роз’яснення, які медичні огляди потрібно пройти дітям для зарахування їхніх дітей у перші класи.

Повідомлення про це з’явилося на фб-сторінці служби.

Зокрема, для вступу в 1 клас потрібно подати медичну довідку № 086-1/о. У ній міститься висновок про стан здоров’я дитини, діагноз, групу на фізкультурі та рекомендації відповідно до клінічного протоколу медичного догляду за дітьми віком від 3 до 17 років.

Такі довідки видає сімейний лікар або педіатр, з яким у дитини укладена декларація. Також цей лікар спрямовує дитину до вузьких спеціалістів, чиї висновки також потрібні для огляду.

Перед вступом у 1 клас потрібно відвідати таких лікарів та здати такі аналізи:

· дитячий хірург;

· дитячий ортопед-травматолог;

· дитячий офтальмолог;

· стоматолог;

· інші спеціалісти за показаннями;

· аналіз крові на гемоглобін;

· інші аналізи за показаннями.

Діти, які вже навчаються в школі, мають проходити медичний огляд раз на рік, але не обов’язково перед початком навчального року.

Із 7 до 17 років проходити вузьких спеціалістів та здавати аналізи потрібно лише за необхідністю. Потрібні консультації та аналізи для кожного віку підкаже педіатр чи сімейний лікар.

Також у службі наголошують, що медичні огляди учнів входять до Програми медичних гарантій і є безоплатними. Для консультації вузьких спеціалістів педіатр чи сімейний лікар створить електронне направлення. З ним потрібно звернутись до будь-якого медичного закладу, який має договір з НСЗУ на надання амбулаторної допомоги.

Водночас, направлення не потрібне для гінеколога дитячого та підліткового віку, підліткового психіатра, нарколога, дитячого стоматолога та лікаря, в якого під наглядом перебуває дитина з хронічними захворюваннями.

Схему періодичності обов’язкових медичних профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів також можна знайти в наказі МОЗ від 16 серпня 2010 року №682.

Нагадаємо, Верховний Суд залишив без змін судові рішення районного та апеляційного судів щодо недопущення дітей без щеплень за віком до уроків.

Основними нормативно-правовими актами, що регулюють питання зарахування дітей до школи є:

- Закон України «Про загальну середню освіту» (стаття 18);

- Наказ МОНУ від 16.04.2018 №364 «Про прийом дітей до загальноосвітніх навчальних закладів»;

- Лист МОН від 05.04.2019 р. №1/9-227 «Щодо прийому дітей до перших класів у 2019 році».

Зарахування учнів до закладу здійснюється за наказом директора. Зарахування здійснюється без проведення конкурсу (п.7, ст.18 Закону України «Про загальну середню освіту»).

Для зарахування дитини до школи батьки або особи, які їх замінюють, подають заяву на ім'я директора школи, копію свідоцтва про народження дитини та медичну картку встановленого зразка.

Відповідно до статті 18 Закону України "Про загальну середню освіту" зарахування дітей до першого класу початкової школи Маслівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів здійснюється на без конкурсній основі.

Для прийому до першого класу батьки або особи, які їх замінюють, надають такі документи:

— заява на ім’я директора школи;

— копія свідоцтва про народження дитини;

— медична картка встановленого зразка.

Кiлькiсть переглядiв: 109

Коментарi