• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Інформація для батьків

Поради батькам п'ятикласників

1. Якщо Вас щось турбує в поведінці дитини, якомога швидше зустріньтеся і обговоріть це із класним керівником, шкільним психологом.

2. Якщо в родині відбулися події, що вплинули на психологічний стан дитини, повідомте про це класного керівника. Саме зміни в сімейному житті часто пояснюють раптові зміни в поведінці дітей.

3. Цікавтеся шкільними справами, обговорюйте складні ситуації, разом шукайте вихід із конфліктів.

4. Допоможіть дитині вивчити імена нових учителів, запропонуйте описати їх, виділити якісь особливі риси.

5. Порадьте дитині в складних ситуаціях звертатися за порадою до класного керівника, шкільного психолога.

6. Привчайте дитину до самостійності поступово: вона має сама збирати портфель, телефонувати однокласникам і питати про уроки тощо. Не слід відразу послаблювати контроль за навчальною діяльністю, якщо в період навчання в початковій школі вона звикла до контролю з вашого боку.

7. Основними помічниками у складних ситуаціях є терпіння, увага, розуміння.

8. Не обмежуйте свій інтерес звичайним питанням типу: «Як пройшов твій день у школі?». Кожного тижня вибирайте час, вільний від домашніх справ, і уважно розмовляйте з дитиною про школу. Запам'ятовуйте окремі імена, події та деталі, про які дитина вам повідомляє, використовуйте їх надалі для того, щоб починати подібні розмови про школу. Не пов'язуйте оцінки за успішність дитини зі своєю системою покарань і заохочень.

9. Ваша дитина має оцінювати свою гарну успішність як нагороду, а неуспішність - як покарання. Якщо у дитини навчання йде добре, проявляйте частіше свою радість. Висловлюйте заклопотаність, якщо у дитини не все добре в школі. Постарайтеся наскільки можливо, не встановлювати покарань і заохочень вони можуть привести до емоційних проблем.

10. Допомагайте дитині виконувати домашні завдання, але не робіть їх самі. Продемонструйте інтерес до цих завдань. Якщо дитина звертається до вас з питаннями, пов'язаними з домашніми завданнями, допоможіть їй знайти відповіді самостійно, а не підказуйте їх. Допоможіть дитині відчути інтерес до того, що викладають у школі.

11. З'ясуйте, що взагалі цікавить вашу дитину, а потім встановіть зв'язок між його інтересами і предметами, що вивчаються в школі. Наприклад, любов дитини до фільмів можна перетворити на прагнення читати книги, подарувавши книгу, по якій поставлений фільм. Шукайте будь-які можливості, щоб дитина могла застосувати свої знання, отримані в школі, в домашній діяльності. Наприклад, доручіть їй розрахувати необхідну кількість продуктів для приготування їжі або необхідну кількість фарби, щоб пофарбувати певну поверхню.

12. Особливі зусилля прикладайте для того, щоб підтримати спокійну та стабільну атмосферу в домі, коли в житті дитини відбуваються зміни. Намагайтеся уникнути великих змін чи порушень в домашній атмосфері. Спокій домашнього життя допоможе дитині більш ефективно вирішувати проблеми в школі.

БАТЬКІВСЬКИЙ ВСЕОБУЧ НА 2018-19 Н. Р.

Тематика занять

5 клас

Заняття 1

Клас – не тільки учні, клас також батьки

Заняття 2

Адаптація дитини до навчання у 5 класі

Заняття 3

Мистецтво порозуміння. Мова рухів

Заняття 4

Життєві цінності. Виховання
власним прикладом.

6 клас

Заняття 1

Основні типи сімейних стосунків. Модель сім’ї

Заняття 2

Функціональне та дисфункціональне виховання сім’ї

Заняття 3

Ролі батьків. Як ми розуміємо і виконуємо їх

Заняття 4

Обдарована дитина у школі і вдома

7 клас

Заняття 1

«Слухняні» і «неслухняні» діти»

Заняття 2

Розуміємо один одного. Заняття з елементами тренінгу

Заняття 3

Тривожні сигналиюСаморегуляція. Заняття з елементами тренінгу

Заняття 4

Психологічна травма.

8 клас

Заняття 1

Підлітковий вік.

Заняття 2

Конфлікт і спілкування

Заняття 3

Права дитини. Жорстоке поводження. Насильство у родині

Заняття 4

Дитяча агресія. Прояви та подолання

9 клас

Заняття 1

Здорова родина-здорова країна

Заняття 2

Превентивне виховання в сім’ї

Заняття 3

Виховання гендерної рівності в сім’ї

Заняття 4

Шкідливі звички. СНІД

Кiлькiсть переглядiв: 486

Коментарi