Миронівський РС ГУ ДСНС України у Київській області повідомляє

2019-06-10

З метою зменшення кількості пожеж, загибелі та травмування людей на них надсилаємо дану експрес-інформацію для інформування працівників відомств та проведення роз’яснювальної роботи в трудових колективах.

Ситуація в області з пожежами залишається складною. Так, з початку 2019 року в області сталося 4515 пожеж. Виявлено 58 тіл загиблих. Травмування отримали 45 громадян, також рятувальниками врятовано 20 осіб.

Занепокоєння викликають пожежі у житловому секторі. Переважна більшість загиблих втратили життя у власному помешканні. Так, випадки загибелі людей відбулися:

25 квітня о 08:37 до оперативно-диспетчерської служби Згурівського району надійшло повідомлення про пожежу в с. Аркадіївка на вулиці Українська. До місця події виїхали рятувальники 26-ї ДПРЧ смт Згурівка. По прибуттю рятувальниками встановлено, що загорання виникло в приватному житловому будинку. Врятовано паралізованого сина власниці будинку. Пожежу локалізовано о 08:50 та повністю ліквідовано о 09:04. На місці пожежі працювало 2 одиниці техніки та 7 чоловік особового складу. Попередня причина пожежі - несправність пічного опалення.

6 травня у м. Ірпінь ще до прибуття пожежно-рятувальних підрозділів з палаючого приміщення дідусь виніс дівчинку з особливими потрібностями 2014 року народження, передавши її до карети екстреної медичної допомоги. Та після проведення реанімаційних заходів – потерпілу дитину врятувати медикам не вдалося.

15 травня о 20:15 до оперативно-диспетчерської служби Білоцерківського району надійшло повідомлення про пожежу в дев’ятиповерховому житловому будинку за адресою: м. Біла Церква, вул. Сквирське шосе. До місця виклику було терміново направлено черговий караул 3-ї Державної пожежно-рятувальної частини м. Біла Церква. По прибуттю рятувальниками встановлено, що горить однокімнатна квартира на 4-му поверсі дев’ятиповерхового будинку, в якій знаходиться прикута до ліжка жінка 1982 року народження, яку було терміново евакуйовано та направлено каретою швидкої допомоги для госпіталізації до Білоцерківської міської лікарні №1 з ймовірним діагнозом отруєння чадним газом (продуктами горіння) у легкій формі. Пожежу локалізовано о 20:49 та повністю ліквідовано о 20:56. До гасіння пожежі залучалось 6 чоловік особового складу та 2 одиниці техніки.

15 травня об 11:55 до оперативно-диспетчерської служби Таращанського району надійшло повідомлення про пожежу в приватному житловому будинку в с. Великий Кут на вул. Чапаєва. На виклик терміново було направлено черговий караул 15-ї Державної пожежно-рятувальної частини м. Тараща та ПСО с. Калинове. По прибуттю розвідка встановила, що в будівлі знаходиться власник житлового будинку 1959 року народження без ознак життя. Пожежу локалізовано о 12:38 та повністю ліквідовано о 12:47. Причина пожежі встановлюється.

27 травня о 07:34 до оперативно-диспетчерської служби Бородянського району надійшло повідомлення про загорання в приватному житловому будинку у с. Берестянка. На подію направлено черговий караул 31-ї Державної пожежно-рятувальної частини смт Бородянка. За результатами розвідки встановлено, що відбулось загоряння матрацу на ліжку в одній із кімнат будинку. Пожежу локалізовано о 07:48 та повністю ліквідовано о 07:50. На місці знайдено тіло загиблого громадянина 1946 року народження. Причина виникнення пожежі встановлюється.

З настанням літнього, пожежо-небезпечного періоду сезону, часу, коли розпочинається підвищення температурних режимів, активного відпочинку в екосистемах, небезпека виникнення пожеж та надзвичайних ситуацій набирає загрозливих масштабів.

Основними причинами пожеж залишаються порушення правил пожежної безпеки під час відпочинку у лісі, необережне поводження с побутовими приладами, безвідповідальне ставлення до розведення багаття, купання у не призначених для того місцях та у нетверезому стані.

Тому щоб уникнути трагедій у повсякденному житті та під час відпочинку слід дотримуватися таких правил:

- не вживайте спиртні напої перед купанням;

- не залишайте полум’я без нагляду;

- не слід сушити над запаленою газовою плитою ніякого одягу - він пересохне і спалахне;

- не залишайте без нагляду розпалені печі та включені електронагрівальні прилади;

- не залишайте дітей без нагляду біля водойм та слідкуйте чим вони граються вдома;

- не пірнайте у воду у невідомих місцях;

- не паліть у ліжку;

- не захаращуйте підвали сміттям, вхідні двері зачиняйте на надійні замки;

Знання елементарних правил пожежної безпеки допоможе уникнути загорання, а знання першочергових дій у разі пожежі - допоможе зберегти життя!

УВАГА! ПОПЕРЕДЖЕННЯ!

З настанням літа і відносно теплої погоди чимало мешканців Київщини проводять свої відпустки, вихідні та святкові дні на природі. Відпочинок поблизу водойм, на березі річки – найкраще спасіння від спеки та робочих буднів. Окрім того вода – це чудодійний засіб оздоровлення організму. Плавання зміцнює організм, розвиває силу, спритність, витривалість. Людина, яка вміє плавати, почуває себе у воді спокійно і впевнено. Проте, часто такий відпочинок закінчується трагедією у вигляді травм, а іноді, навіть, загибелі.

Так, з початку року на території Київської області на водних об’єктах загинуло 47 осіб. Найбільша кількість загиблих в Обухівському районі – 7 осіб, Миронівському районі – 5 осіб, Вишгородському районі – 5 осіб.

Так, 3 червня о 09:35 до оперативно-диспетчерської служби Рокитнянського району надійшло повідомлення про те, що в смт Рокитне на р. Рось втонув чоловік 1997 року народження.

На місце виклику направлено водолазна група Аварійно-рятувальну мобільну група ГУ ДСНС України у Київській області.

Прибувши до місця виклику, водолазна група підняла тіло загиблого на поверхню.

3 червня о 08:03 до оперативно-диспетчерської служби м. Переяслав-Хмельницького району надійшло повідомлення про те, що на річці Альта знайдено тіло невстановленої особи.

На місце події виїхали рятувальники 27-ДПРЧ м. Переяслав-Хмельницький.

Рятувальники доправили загиблого на берег.

Також, 9 травня о 10:37 до оперативно диспетчерської служби Києво-Святошинського району надійшло повідомлення про те що в с. Дмитрівка на ставку, що біля вул. Нова втонув чоловік 1988 року народження.

На місце виклику направлено водолазно-рятувальне відділення Вишгородської рятувальної станції.

Прибувши до місця виклику водолазна група дістала з водойми тіло чоловічої статі.

Тож, шановні мешканці Київщини, Головне управління ДСНС України у Київській області наполегливо застерігає вас бути максимально обережними поблизу водойм і нагадує:

- купатися можна тільки у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях;

- безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби;

- купатися краще в спокійну безвітряну погоду при температурі води - не нижче +20С, повітря - не нижче +24С;

- після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5-2 години;

- у воду заходити слід повільно: постій і почекай, дозволяючи тілу пристосуватися до температури води. Перед зануренням у воду необхідно змочити обличчя і плечі. Це особливо важливо для тих, хто купається вперше в сезоні, а також для тих, хто особливо чутливо сприймає холод;

- у воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою. Якщо не вмієш плавати, не заходь у воду глибше пояса, щоб не оступитися і не потрапити на глибоке місце, в яму, чи не опинитися на сильній течії;

- у воді варто бути не більше 15 хвилин. Перебуваючи у воді, не стій на одному місці, активно рухайся, плавай. Не купайся аж доти, поки тобі не стане холодно, бо при переохолодженні у воді наступає різке скорочення м'язів, що несе за собою зупинку дихання. При перших ознаках переохолодження негайно виходь з води, переодягнися у сухий одяг, зроби декілька фізичних вправ, простих рухів, присідань або побігай;

- ніколи не плавай наодинці. Не запливай далеко, особливо за буї, оскільки можна не розрахувати свої сили. Навчися відпочивати на воді. Для цього необхідно вміти плавати на спині. Перекинувшись на спину і утримуючи себе на поверхні легкими рухами рук і ніг, ти зможеш відпочити;

- перед тим, як стрибати у воду, переконайся у безпеці дна і достатній глибині водоймища;

- пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно;

- після купання не рекомендується сидіти на сонці, краще відпочити в тіні;

- якщо ти став свідком того, що людина тоне чи кличе на допомогу - негайно повідом рятувальників, які завжди чергують на обладнаних для купання місцях.

Начальник Миронівського РС Масло О. В.

Кiлькiсть переглядiв: 176

Коментарi